Hala stalowa z budynkiem biurowym dla CARITAS w Brzegach

Nowa siedziba fundacji Caritas w Brzegach powstawała w bardzo szybkim tempie z okazji Dni Młodzieży organizowanych w Krakowie. Inwestycja wymagała koordynacji prac z wieloma podmiotami. Wymagało to od każdego z nich dużego zaangażowania oraz dostosowania się do trudnych warunków na budowie. Ku uciesze Inwestora udało się zrealizować przedsięwzięcie sprawnie i bezusterkowo, a przede wszystkim na czas, czyli Dni Młodzieżowe.

Zakres prac realizowany przez Coolship polegał na wykonaniu fundamentów hali, wraz z wybudowaniem budynku biurowego w stanie surowym otwartym z dalszą możliwością późniejszej nadbudowy. Jako specjaliści w dziedzinie budownictwa wykonaliśmy dach płaski w technologii EPDM Firestone z wywinięciem membrany na attykę. System ten zapewnia 50-letnią gwarancję producenta, co jest coraz bardziej cenioną wartością przez Inwestorów.

Hala magazynowa została wyposażona w chłodnię, magazyn żywności suchej oraz magazyn darów. Tak wszechstronne przeznaczenie hali wymagało fachowego podejścia do ochrony przeciwpożarowej, na którą w Krakowie zwraca się szczególną uwagę. Budynek socjalno-biurowy wykonaliśmy w odrębnej strefie zabezpieczenia przeciwpożarowego. Podział budynku na strefy umożliwiło nam wykonanie ściany oddzielenia przeciwpożarowego w klasie REI60 w technologii tradycyjnej, murowanej. Wysoka estetyka budynku oraz okolicznej infrastruktury, jak i niecodzienne zagospodarowanie terenu sprawia, że hala magazynowa Caritas w Brzegach jest obiektem koniecznym do odwiedzenia na Małopolskim szlaku architektury,

W ramach zlecenia wybudowano lekką halę stalową o rozpiętości 20m. Pozwoliła ona na maksymalną optymalizację kosztów budowy hali w możliwie najkrótszym czasie. Budynek spotkał się z ogromnym zadowoleniem zarówno fundacji Caritas, jak i mieszkańców Krakowa.

Hala stalowa z budynkiem biurowym dla CARITAS w Brzegach

Copyright © 2020 Coolship. Wszelkie prawa zastrzeżone.